Початківцю батькові чи матері складно турбуватися вибором спального місця для своєї дитини. Ця проблема завжди з відтінком приємних відносин і благополучних перспектив.
Адже від того, де буде спати дитина, залежить її здоров'я і спокій сім'ї. Зараз магазини пропонують досить широкий асортимент ліжечок і колисок на будь-який смак і гаманець. Яке ліжечко краще вибрати? Питання майже філософське. Визначатися доведеться в часі і просторі. Для малюка якого віку вибирають ліжко, чи буде практикуватися спільний сон, який розмір дозволяють вмістити габарити квартири. Виходячи з відповідей на подібні питання, легше зробити вибір між існуючими видами ліжок. Захист для дитячого ліжка можна придбати на сайті www.babyshopper.com.ua/cats/49.html.
Колиска - це перше ліжечко малюка, вона невеликих розмірів, тому новонародженому в ній затишно і не страшно. Її легко пересувати по квартирі, вона не займає багато місця. Однак ліжко-колиска розраховане на піврічний вік, а велика дитина може вирости з неї і раніше. Тому багато батьків виходять з положення наступним чином: замість колиски використовують коляску-люльку, в якій дуже зручно заколисувати малюка.
Наступний вид дитячого спального місця - дерев'яне ліжечко. Це найбільш практичний варіант, так як дитина може користуватися її комфортом до трьох років. Її дно фіксують в одному з двох положень: вище - для зовсім крихітних малюків, нижче - для діток постарше. Перевагу зазвичай віддають ліжечку на коліщатках і з відкидною бічною поперечиною. Це дозволяє рухати її впритул до дорослого, так спокійніше батькам і будь-яка допомога з їх боку прийде вчасно.
Багато батьків традиційно зупиняють свій вибір на ліжечках, що мають полози, маятниковий механізм теж дозволяє заколисувати малюка. Але, купуючи таке ліжко, слід переконатися в надійності його фіксації в нерухомому стані, інакше, коли потреба в хитанні дитини пропаде, доведеться купувати інше ліжечко.
Найчастіше дитячі ліжечка оснащені дерев'яним ящиком внизу, який є додатковим місцем для зберігання постільних речей. Додаткова послуга, звичайно, рятує від пилу, але її наявність робить ліжечко менш мобільним.
Сучасні ноу-хау не обійшли стороною світ дитячих спальних місць. Істотно продовжило терміни користування комфортом від народження і до підліткового віку ліжко-трансформер. Воно являє собою модель, що поєднує в собі ліжечко і комод, який виконує навіть функції пеленального столика. Ліжко на виріст легко трансформується в нове, за розмірами більше, спальне місце, а комод можна зняти і використовувати як окремий предмет інтер'єру.
При виборі спального місця для дитини доводи на користь функціональної моделі або загальної естетики домашнього інтер'єру іноді поступаються матеріалом виготовлення. Краще віддати перевагу предметам меблів з натурального дерева - вільхи, берези та клена. Зазвичай побоюються того, що ліжечка з древесноплітного матеріалу і фанери виділяють формальдегід. Частково це відповідає дійсності, але дитина швидше подорослішає, ніж отруїться. Важливу роль відіграє дно ліжечка. Фахівці рекомендують малюкам рейкове, а не суцільне. Це дозволяє уникнути виникнення цвілі в разі намокання матраца, якщо дитині трапиться спати без клейонки.
|